True

Детски паметен часовник T5S термометар 4G GPS + Wi-Fi

Има термометар - мерач на температура на рака.
T5S користи позиционирање GPS + Wifi.
Детски паметен часовник T5S со 4G мрежа, можни видео повици.
IP67 Отпорен на вода.
Има вграден G сензор кој детектира пад.
Го мери отчукувањата на срцето и нивото на кислород.

4.999,00 ден 4.999,00 ден 4999.0 MKD

4.236,44 ден

 • Големина на екран
 • Облик
 • Позиционирање
 • Мрежа
 • Боја
 • Водоотпорност
 • Novogodišnja akcija

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ WK7.T5S-Bk WK7.T5S-Bk
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

T5S Смарт часовникот е наменет првенствено за децата, а и за родителите да ја намалат грижата за детето. Паметниот часовник со најнова технологија дава заштита на Вашето дете, каде и да се наоѓа. Со овој часовник Вашето дете ќе може да биде на било кое место без да се грижите дека ќе се изгуби.

Карактеристики:

 • Детскиот Смарт часовник T5S има вграден термометар во него. Мерачот на температура на раката дава информација за температурата во секој момент, како и информација за температурата во претходните денови. 

 • T5S Смарт часовникот има 4G мрежа. Овој смарт часовник им дава можност на родителите за јасна и стабилна комуникација со детето преку видео повици.

 • Карактеристично за овој смарт часовник е тоа што има GPS+Wifi лоцирање. GPS лоцирање во радиус до 10m. T5S Смарт часовникот дава можност за надгледување и лоцирање на вашето дете, во случај да се изгуби.

 • T5S Смарт Часовникот е отпорен на вода, па не мора да се грижите дека ќе се наводени.

 • Паметниот Часовник T5S во себе има вграден G Senzor, за детектирање на пад..

 • Часовникот има вграден мерач на пулс . Во секое време може да ја погледнете брзината на отчукувања на срцето, нивото на кислород, пулсот и да бидете сигурни дека се е во ред. 

 • T5S Паметниот часовник има вграден бројач на калории, чекори, односно педометар, ја мери поминатата километража.

Упатство за смарт часовник

Video


*IP67 водоотпорност - длабочина до 1 метар, мах 30 минути Водата може да навлезе, но,само на начин да не предизвикува штетни ефекти.

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.

This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.