True

KOSPET Magic 2S смарт часовник

3ATM Водоотпорност. Саат отпорен на вода до30m длабочина.
Резолуција 360*360.Меморија од 128M.
24-часовно пратење на откуцаите на срце, пратење на сонот.
Bluetooth 5.0. Ниска поштрошувачка на енергија и подолг век на траење на батеријата.
Спортски режим. Режим кој поддржува 40 спортски активности.
Батерија со капацитет од 200mAh.
Потсетник за повици и пораки.
Ваш водач и асистент. Пратете ги нотификациите.

Производот не е веќе достапен.


Kospet
Kospet

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Широк приказ


Magic 2S има 1.3-инчен екран преку целиот екран за пошироко прикажување и лесно повлекување и поместување.

Magic 2S е од одлично леен метал, кој ги штити од вода сите внатрешни и надворешни компоненти; куќиштето и копчињата се пресвлечени со хидроизолационен материјал, кој овозможува Magic 2S да е водоотпорен до 30 метра.

 
Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

128MB Меморија


Користењето на струен чип со ниска струја и висока ефикасност RTL8762c овозможува кај Magic 2S намалување на потрошената енергија и ја подобрува ефикасноста на уредот. 128M меморијата дава лесно искуство при користење на апликациите.

Bluetooth 5.0 има четири пати поголема ширина на опсегот, двојно поголема брзина и осум пати поголем капацитет за размена на пораки во споредба со старите верзии на Bluetooth.

 

Ваш персонален асистент


Magic 2S има богата и корисна функционалност како потсетник. Пораки, будилник, информирање за повиците и апликации, може директно да се читаат од екранот на саатот. Никогаш нема да прошуштите важна порака, Magic 2S носи удобнодт во вашиот живот.

Magic 2S е со паметен будилник кој е многу едноставен за употреба, нежните вибрации гарантирано ќе ве извлечат од кревет без да му пречите на вашиот партнер.Лесно може да ставите до 5 аларми.Clarico-Text-Image

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.

Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.