True

Батерија NRG+ за DELL Inspiron 14-5000 M5Y1K

NRG+ Батерија за лаптоп DELL Inspiron 14 Series, Inspiron 14 3000 Series, Inspiron 14 5000 Series, Inspiron 15 Series, Inspiron 15 3000 Series, Inspiron 5555, Inspiron 5558. Inspiron 3458, Inspiron 3558, Vostro 3558, Vostro 3458. Latitude 14- 3460. Latitude 14-3470, Latitude 15-3570, Inspiron 15U-1528, Inspiron 15U-1748S Series
(PN) M5Y1K, GXVJ3, HD4J0, K185W, WKRJ2
14.8V, 2200mAh/33Wh

2.099,00 ден 2.099,00 ден 2099.0 MKD

1.980,07 ден

 • Капацитет
 • Tip baterije
 • Брендови на лаптопи
 • Akcija

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

NRG+ NRG.D5000 NRG.D5000
NRG+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Kompatibilne oznake:


 • GXVJ3
 • HD4J0
 • K185W
 • M5Y1K
 • WKRJ2
Kompatibilni laptop modeli: 


 • DELL Inspiron 14 Series
 • DELL Inspiron N3451 Series
 • Inspiron (3551)
 • Inspiron 14 3000 Series(3458)
 • Inspiron 14 5000 Series(5458)
 • Inspiron 15 3000 Series(3451)
 • Inspiron 15 3000 Series(3558)
 • Inspiron 5451
 • Inspiron 5455
 • Inspiron 5551
 • Inspiron 5555
 • Inspiron 5558
 • Inspiron 5758
 • Vostro 3458
 • Vostro 3558

Update на BIOS

Заменските батерии кои се на нашиот сајт не се оригинални батерии. Некои производители на лаптопи прават автоматски update на BIOS, па доаѓа до проблеми со препознавање на батеријата.

Како да проверите во BIOS -дали системот ја препознал батеријата дека не е оригинална :
исклучете го лаптопот - shut down
стартувајте го лаптопот и притиснете го копчето F2

кога ќе се појави менито во BIOS-от, побарајте во првиот дел Battery Info, кликнете и погледајте ја информацијата за батеријата - status -Good Health, или non LENOVO/DELL/HP..., not compatible итн
Ве молиме по купување на батеријата да не правите update на BIOS, за да функционира батеријата. Во случај вашиот лаптоп да направи update, рекламација нема да прифатиме бидејќи батеријата е исправна .


This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.