True

Смарт Часовник LW11 BT 5.0

LW11 е водоотпорен модел. Пливајте, LW12 нема да ви прави проблем.
Функција Мерач на Пулс. Дознајте го ритамот на срцето во секој момент.
Смарт часовникот LW11 има Bluetooth 5.0. Bluetooth 5 поддржува 200 m видно поле во надворешната средина.
LW11 има батерија која има долг век на траење. Уживајте со Вашиот часовник.
Следете ги чекорите преку функцијата педометар, Откријте колку километри пешачите дневно.
Достапни се известувања од социјалните мрежи. Бидете секогаш во тек.
Часовник што ќе ви го олесни тренингот. Вистински спортски часовник!

1.699,00 ден 1.699,00 ден 1699.0 MKD

1.609,32 ден

  • Големина на екран
  • Облик
  • Боја
  • Водоотпорност

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ SW.LW11-Bl SW.LW11-Bl
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Clarico-Image-Text

bluetooth 5.0


Смарт часовникот LW11 има Bluetooth 5.0. Bluetooth 5 поддржува 200 m видно поле во надворешната средина.

Bluetooth 5 е формулиран да користи помалку енергија на вашиот уред во споредба со Bluetooth 4. Ова значи дека можете да го одржувате вашиот Bluetooth вклучен подолго време во споредба со Bluetooth 4 кој троши повеќе енергија од BT 5.

IP68 Водоотпорен Часовник


LW11 Smart Watch е женски модел на часовник кој е водоотпорен IP68. * IP68 отпорност на вода - длабочина од 1 метар или повеќе (3м максимум). Може да се наводени но, само на начин да не направи штетни ефекти.


*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.


Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Мерач на Пулс


Паметниот часовник LW12 е Вашиот најдобар спортски водич. Часовникот има вграден монитор за отчукување на срцето, што е многу корисно за следење на заморот за време на вежбање. Апликациите што можат да се инсталираат на оваа нараквица ќе ви дадат важни информации за време на тренингот, пешачењето или спортските активности.

На некои места, употребата на мобилни телефони не е дозволена. Но, тоа веќе не е проблем. Отсега натаму, преку овој смарт часовник може да ги видите дојдовните известувања или нотификации.

Долг Век на Траење на Батеријата


Заборавете на проблемот часовникот да се испразни за кратко време. Со паметниот часовник LW11 ќе бидете целосно безбедни. Батеријата од 280mAh ќе ги задоволи сите Ваши потреби.

Проценетото траење на батеријата во standby е до 30 дена, а при нормална употреба на часовникот проценката е 10 дена без полнење. Заборавете на полначите!

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Примање на повици 


Примајте повици од вашите пријатели и роднини со LW11 Smart Watch. Кога некој ќе Ве повика, на екранот на Вашиот смарт часовник ќе се појави зелена слушалка и црвена боја, доколку сакате да го одбиете повикот.

Може да се јавите и од Вашиот паметен часовник.

Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.