True

Смарт часовник H30 Личен асистент Remote Sleep

Сигурен потсетник за женскиот физиолошки циклус. Вашиот совршен водич!
Функција за монитор на спиење. Дава информации за вашиот сон.
Вистински спортски водич. Вклучете се во спортските активности со паметниот часовник H30.
Паметен часовник H30, IP68 отпорен на вода.

1.299,00 ден 1.299,00 ден 1299.0 MKD

1.270,50 ден

  • Облик
  • Full touch
  • Боја
  • Водоотпорност
  • Akcija
  • Novogodišnja akcija

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ SW.H30-Pn SW.H30-Pn
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Упатство за употреба


IP68 Водоотпорен Часовник


Паметниот часовник H30 е модел на женски часовници,со водоотпорност IP68. Отпорност на вода IP68 - длабочина од 1 метар или повеќе (3м максимум). Може да се наводени но, со внимателност да не се предизвикаат штетни ефекти.

Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.


Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Го Мери Вашиот Пулс


Паметниот часовник H10 е Вашиот најдобар спортски водич. Часовникот има вграден монитор за отчукување на срцето, што е многу корисно за следење на заморот за време на вежбањето. Апликациите што може да се инсталираат на оваа нараквица ќе ви дадат неколку важни информации за време на тренингот, пешачењето или спортските активности.

На некои места, употребата на мобилни телефони не е дозволена. Но, тоа веќе не е проблем. Отсега натаму, преку овој смарт часовник може да ги видите дојдовните известувања или нотификации.

Го Мери Кислородот Во Крвта


H30 е модел на часовник чии функции се целосно насочени кон грижа за вашето здравје. Покрај тоа што има сензор за мерење на отчукувањата на срцето, срцевиот пулс, H30 се грижи и за кислородот во крвта,

На екранот на паметниот часовник H30 ќе Ви се прикажат информациите за крвниот притисок, неговата пониска вредност и горната вредност.

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Bluetooth Музика


Вежбајте со добар звук! Паметниот часовник H30 ви дава можност да слушате музика преку Bluetooth поврзување со смарт телефонот, да промените одредена песна, да ја зголемите или намалите јачината на звукот.

Со поврзување со Вашиот телефон, ќе можете да менувате, паузирате и да враќате песни. Со музика сè е полесно.

Remote Sleep


Функцијата Sleep Monitor ќе ви овозможи квалитетен сон секоја ноќ. Планот за спиење може да го прилагодите според вашиот статус. Sleep Monitor Ви дава информација колку часови квалитетен сон сте поминале.

Покрај сите функции, H30 ги мери и вашите чекори и потрошени калории. Со поврзувањето преку Bluetooth со смарт телефонот, ќе може да добивате известувања од социјалните мрежи, како што се Facebook, Skype, Instagram, Twitter итн..

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Женски Циклус


Паметниот часовник H30 има функција да го следи физиолошкиот циклус кај жените. Покрај следењето на циклусот, тој исто така ја пресметува и овулацијата, прецизно и сигурно предвидувајќи ги менструалните и овулаторните денови. Сите жени, дури и оние со неправилен циклус, можат да се потпрат на H30 за следење на здравјето.

Се прашувате кога сте го имале последниот менструален циклус? Дали сакате да знаете кога ќе го имате вашиот следен циклус? Со паметниот часовник H30 лесно ќе го следите вашиот циклус.

мулти-функционален часовник


Иако има елегантен дизајн, H30 е исто така и спортски водич. Паметниот часовник ќе ви помогне да постигнете најдобри резултати во кошарка, фудбал, трчање, тенис, бадминтон или дури и планинарење.

Дозволете му на вашиот Smart Watch H30 да се грижи за пораките. Покрај тоа што ќе може да примате и одбивате повици, со него Ви се достапни и SMS пораките, како и известувањата од социјалните мрежи.

Clarico-Text-Image
Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.