True

Смарт нараквица ID 115 plus

ID115 plus ги контролира отчукувањата на Вашето срце и го следи крвниот притисок. На екранот ги прикажува батеријата, времето и датумот во боја. Следење на калории, педометар, поминато растојание. Контролирајте го вашиот сон, потсетник за дополнителен повик. SMS, WeChat, Facebook, Twitter, Line, Skype, WhatsApp, Потсетник за повик. Будилник, Потсетник за седење, Anti-lost

Производот не е веќе достапен.


smart+
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Упатство за употреба5 Различни БоиПаметната нараквица ID115 е достапна во 5 различни бои, црна, црвена, виолетова, сина и зелена. Изберете ја омилената боја и ставете на Вашата рака часовник што ги следи Вашите активности, ги мери Вашите чекори, го контролира срцевиот ритам и нивото на крвниот притисок, поврзете го часовникот преку Bluetooth и разговарајте со пријателите.

Во било кое време може да ги прегледате сите пораки и позиви од апликацијата. Прецизно ги следи длабокиот сон, како и отчукивањата на срцето при спиење и ви овозможува да го подобрите квалитетот на вашиот сон

Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Вибрација


Оваа паметна нараквица Ви обезбедува и будилник, така што повеќе не мора да се грижите за будењето. Дискретна вибрација на зглобот за пријатно будење. Започнете го вашиот ден на најдобар можен начин.

Доколку сте подолго време во седечка положба, нараквицата Ви испраќа известување дека е време да се движите. Спортувајте, трчајте или пешачете, а оваа нараквица ќе ги забележи Вашите чекори и поминатото растојание.

Бидете секогаш достапни за вашите пријатели. Разменувајте пораки и повици, а нараквицата ќе вибрира и ќе Ве информира кога некој ќе Ве повика.

Апликации


Покрај сите наведени карактеристики, нараквицата можете лесно да ја поврзете со вашиот телефон преку Bluetooth, таа е компатибилна со сите паметни телефони, кои поддржуваат платформи како iOS и Android. Инсталирајте ги вашите омилени апликации: WeChat, Facebook, WhatsApp, Instagram, Skype, Twitter, итн. Може да добивате SMS пораки и во секое време ќе имате увид во вашите пораки и пропуштени повици.

Нараквицата има инсталирано систем Anti-Lost, доколку ja изгубите, овој систем ќе Ви помогне да ја пронајдете за кратко време.


Clarico-Text-Image
Clarico-Image-Text

Апликации


Ја поддржува апликацијата FitPro, која има педометар што ги следи вашите чекори, растојанието и согорените калории, монитор за спиење го следи квалитетот на спиењето, сензорот за отчукување на срцето го следи срцевиот ритам (проверете дали вашиот телефон има вградено сензор за брзината на отчукувања на срцето). Благодарение на неговата мулти-спортска функционалност, нашиот спортски смарт часовник Ви дава можност да изберете низа активности како што се трчање, возење велосипед, пешачење, планинарење, трчање на стаза итн.

Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1


Clarico-3 Columans Style 1Specification:

ModeL Number

ID115plus  

Display

0.96"  OLED Color Screen,With Touch Button

Material

TPE

Net weight:

28G


Black, Red,Green, Purple, Blue

Waterproof

IP67 водоотпорен

Battery

80MAH mah lithium-ion polymer battery

Working time

5 ~ 7 days

Compatible os

Android 5.0/ for ios 7 above system

Band

245 x20x12. 8 mm

Charging ways

USB charging

Product size: subject

43 x18x12mm

This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.