True

Смарт нараквица M5 Full Touch BT Повици Педометар Личен Тренер

Овозможени се повици, поврзување преку Bluetooth.
Наменета е за спортски активности.
Поттик за физичка активност, доколку подолго време сте во седечка положба.
Ако ја изгубите нараквицата, лесно можете да ја пронајдете.
Достапни се будилник, педометар, социјални апликации, мерење на калории, поминато растојание, контрола на спиењето.
Слушање музика преку Bluetooth.
Паметната нараквица М5 е отпорна на вода.

889,00 ден 889,00 ден 889.0 MKD

753,39 ден

 • Големина на екран
 • Облик
 • Апликација
 • Паметна нараквица
 • Боја
 • Водоотпорност
 • Akcija
 • Novogodišnja akcija

Комбинацијата не постои.

Додади во корпа

smart+ WM2.M5-Pp WM2.M5-Pp
smart+

Гаранција 6 месеци
Бесплатна испорака за износ над 2.500ден
Испорака за еден ден!

Смарт нараквица М5, паметна нараквица која доаѓа со многу погодности исто како паметниот телефон. За да разговарате со помош на часовникот, сè што треба да направите е да ја инсталирате апликацијата, да се поврзете на вашиот телефон преку Bluetooth. Покрај повици, можете да добивате и SMS пораки. Бидете достапни за сите ваши пријатели 24 часа на ден


Карактеристики:

 • Со паметната нараквица M5, можете да слушате музика преку Bluetooth, да промените одредена песна, да ја зголемите или намалите јачината на звукот.

 • Спортувајте, играјте фудбал, кошарка, возете велосипед,голф и контролирајте ги секојдневните активности. Ако сте подолго време во седечка положба, оваа паметна нараквица за фитнес ќе ве потсети дека е време за физичка активност. Педометарот ги брои чекорите што сте ги направиле, имате и информација за потрошените калории.

 • Не се грижете ако ја изгубите нараквицата, таа има вграден систем што ќе ви помогне да ја пронајдете на многу лесен начин. Има и будилникот, будете се на пријатен начин. 

 • Ја поддржува апликацијата FitPro, која има педометар што ги следи вашите чекори, растојанието и согорените калории, монитор за спиење го следи квалитетот на спиењето, сензорот за отчукување на срцето го следи срцевиот ритам (проверете дали вашиот телефон има вградено сензор за брзината на отчукувања на срцето).


Uputstvo za korišćenje


IP67 водоотпорност - длабочина до 1 метар, мах 30 минути Водата може да навлезе, но,само на начин да не предизвикува штетни ефекти.

*Лабораториски тестирано, водоотпорноста важи само за ладна вода - за отпорност на топла вода потребен е IP69. Ве молиме не го користите саатот во топла вода или сауна. Пребришете го саатот по натопувањето со вода.

This is a preview of the recently viewed products by the user.
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.

Скоро прегледани производи

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.