True
Дали Вкупниот Износ На Нарачката Ги Вклучува И Трошоците За Испорака

Да, цената на испорака е вклучена во вкупниот износ. Во последниот чекор од нарачката, ќе ја добиете вкупната сума со сите трошоци, вклучувајќи ги трошоците за испорака, ДДВ и цената на производот. Нема дополнителни трошоци при превземање на  пратката.

Како Да Го Проверите Статусот на Пратката 

Проверете го статусот на пратката преку вашиот акаунт или преку PDF фајлот испратен до вас кој содржи и број за следење на пратката.

Сè Уште Не Е Пристигната Пратката

Доколку курирската слижба сè уште нѐ ве известила за пратката, а вашата нарачка е испратена, јавете се во курирската служба и информирајте се за нејзиниот статус.

Цена за Испорака на Пратките

Цената на испорака на пратките е 100 ден. Подетални информации може да добиете на следниот линк 
ИспоракаИспораката за нарачки над 2500 денари е бесплатна.

Дали Испораката Е Можна Надвор Од Македонија

Испоракате се врши низ цела Македонија

Дали Испораката Претходно Се Најавува?

Курирската служба,  пред да ја достави пратката, претходно телефонски ќе ве контактира дали сте достапни за превземање на пратката.

За Колку Дена Се Испорачува Пратката

Пратките за Скопје кои се нарачани до 15ч се испорачуваат истиот ден од нарачка, пратките нарачани по 15ч се испорачуваат следен ден. За пратките до другите градови низ Македонија, испораката е следен ден од нарачка.

Не Ја Добив Фактурата

Фактурата се испраќа заедно со пратката. Доколку не сте ја добиле фактурата ве молиме контактирајте нѐ, веднаш ќе ја испратиме.

 

Lorem ipsum dolor sit amet, eam et reque justo quidam, te est audire persius. Duis meis quas vim ex, ius no oblique phaedrum pertinacia. Ornatus referrentur nec cu, dicam dolore vivendum ne mea.

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.